Sejfy domowe

Jeśli chodzi o sejfy domowe to zdecydowanie królują te, które mają małe wymiary zewnętrzne. Z reguły domownicy chowają w nich kosztowności i droższy sprzęt elektroniczny jak aparaty fotograficzne, komórki czy laptopy. Najtańszy sejf kupimy już za około 1000 zł, jednak zwracamy uwagę że nie jest to dobry wybór, ponieważ takie sejfy domowe nie mają przyznanej kasy bezpieczeństwa, a co za tym idzie nie możemy ich oraz ich zawartości ubezpieczyć na wypadek włamania i zrabowania przedmiotów w nim schowanych.

Jak zamontować sejfy domowe w mieszkaniu?

Z reguły sejfy domowe chowane są w meblach takich jak szafa. jednak najczęstszym wyborem jest przymocowanie ich kołkami rozporowymi lub tak zwanymi kotwami. Dodatkowo przestrzeń między ścianką a sejfem często zalewa się betonem tak by ta warstwa wynosiła minimum 10 cm. Oczywiście mówimy tu o praktykach często stosowanych, nie o wymaganiach jakie stawiają producenci. W zupełności wystarczy przytwierdzenie do ściany, czy do podłogi kołkami rozporowymi i mamy dużą pewność że takiego sejfu nikt nie będzie w stanie wynieść wraz z zawartością.

Czy sejfy domowe są potrzebne? czy muszę mieć taki sejf?

Oczywiście nie musisz kupować takiego sejfu, ale weź pod uwagę, że jeżeli przechowujesz w domu cenne przedmioty to warto go po prostu mieć. Sejfy domowe to jedne z lepszych zabezpieczeń jakie możesz zamontować w domu nie ponosząc specjalnie dużych wydatków w odniesieniu do ewentualnych strat finansowych.

Przy okazji tematu posiadania sejfu w domu jest jeszcze jeden aspekt o którym zapominamy. Jest to ryzyko pożaru które zawsze występuje w bloku, czy w domu jednorodzinnym. Kupując ognioodporny i wodoodporny sejf chronisz swoje przedmioty w razie wybuchu pożaru, czy w przypadku przypadkowego zalania przez sąsiada.