Od lutego 2018r. rozpoczęliśmy II cykl Akceleracji biznesowej dla młodzieży Startup Factory, który realizowany jest przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości w ramach projektu Rozwijamy Kompetencje i Programujemy Przyszłość.

W celu zapoznania się ze szczegółami zapraszamy młodzież na stronę internetową poświęcona temu zadaniu: http://startupfactory.com.pl/

Zajęcia z zakresu akceleracji biznesowej dla uczniów szkół zakwalifikowanych do realizacji projektu - podsumowanie I cyklu.

Od października 2017 do stycznia 2018 w ramach projektu  Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość realizowane były zajęcia z zakresu Akceleracji biznesowej. Zajęcia skierowane były  do uczniów gdańskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oraz oddziałów gimnazjalnych. Uczestnikami byli uczniowie:  XX LO, Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku, XVIII LO, Zespołu Szkół Specjalnych nr 2, ZSO nr 8, I LO, III LO w Gdańsku.

Komputery, laptopy, tablety, kamery cyfrowe czy modele samochodów hybrydowych. To tylko część sprzętu, jaki trafił do 100 gdańskich szkół. Symbolicznego przekazania nowej technologii uczniom i nauczycielom dokonał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w czwartek, 7 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 49, która specjalizuje się w edukacji informatycznej.

Cały artykuł do przeczytania TUTAJ

Na początku października br. rozpoczęły się zajęcia z zakresu akceleracji biznesowe młodzieży. Zajęcia skierowane są do młodzieży z gdańskich szkół uczestniczących w projekcie „Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość” i będą realizowane do końca I semestru roku szkolnego 2017/2018r.

Pierwsze zajęcia odbyły się 7 października 2017r. w formie startup weekend. Uczestnikom został przedstawiony plan pracy w ramach zajęć, cel, treść i forma. Młodzież poznała kadrę mentorów, którzy zachęcali do zaangażowania w trakcie zajęć oraz inspirowali swoim praktycznym doświadczaniem biznesowym. W tym dniu młodzież kreatywnie spędziła czas nad wstępnymi próbami generowania swoich pomysłów biznesowych. Nie zabrakło oczywiście także elementów integracji w formie warsztatowej współpracy zespołowej.

16 września 2017 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbył się trzeci panel obywatelski, poświęcony zagadnieniu wspierania aktywności obywatelskiej w Gdańsku. Jedno ze szczegółowych pytań, postawionych uczestnikom, brzmiało: „Jak wspierać kształtowanie aktywności obywatelskiej w szkołach?”.

- Ogromny moduł tego projektu to kształtowanie postaw obywatelskich i rozbudzanie aktywności w szkołach, wspieranie ich w otwieraniu się na otoczenie, lokalną społeczność i biznes. To także szkoła dla młodych liderów, których staramy się wyłaniać z grup rówieśniczych - opowiadała zebranym Zofia Lisiecka, prezeska ODiTK i jedna z koordynatorek partnerskich projektów „Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych. Gdańskie Szkoły Podstawowe” i „Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość”.

Przedstawioną podczas panelu prezentację znajdziecie PaństwoTUTAJ 

Więcej informacji na stronie http://www.gdansk.pl/wiadomosci/Trzeci-panel-obywatelski-tym-razem-o-wspieraniu-aktywnosci-obywatelskiej-w-Gdansku,a,88562

Sporządziła:

Aleksandra Kulik

 

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy od wsparcia kierowanego do kadry pedagogicznej gdańskich szkół. Już 314 nauczycielek i nauczycieli korzysta z ciekawej oferty szkoleń i warsztatów, przewidzianych w projekcie. Część pedagogów rozpoczęła studia podyplomowe, dokształcając się w zakresie specjalnych potrzeb edukacyjnych

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Maj 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31