ZŁAP FLOW Z PASJĄ

ZŁAP FLOW Z PASJĄ, bo  to #emocjeprocentuja na warsztatach dla gdańskiej młodzieży 31.10.2019 w III LO w Gdańsku

Jak współpracować z młodzieżą w zakresie edukacji i profilaktyki uzależnień, aby jej nie zanudzić?

Najlepiej pracować nad rozwojem tego, co dla młodych ludzi jest rzeczywiście interesujące.

 

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz III LO w Gdańsku zapraszają na bezpłatne, jednodniowe warsztaty #emocjeprocentuja dedykowane licealistom gdańskich szkół.

Jak wskazują wyniki badania CBOS z 2015 r. trzy czwarte uczniów w wieku 12-17 lat ma za sobą kontakt z alkoholem.

- Poprzez takie warsztaty chcemy pokazać młodym ludziom, że są w wieku, w którym mogą próbować wielu nowych rzeczy, niekoniecznie używek. Młodość to czas na rozwój swoich pasji i zainteresowań, a naszym celem jest zachęcenie ich do spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy są przykładem, że #emocjeprocentują, a pasje wciągają lepiej niż zachowania ryzykowne – przekonuje Adam Landowski, dyrektor GCPU. 

31 października od godz.10:00 do godz.13:30 Ambasadorzy kampanii „Młodość bez procentów” zamienią się miejscami z nauczycielami gdańskiego liceum, by w sposób praktyczny spróbuje przekazać przesłanie, że życie jest zdrowsze bez używek, a pasje procentują lepiej niż alkohol.

Wydarzenie rozpocznie część oficjalna: powitanie uczniów na konferencji przez Dyrektora szkoły,  Małgorzatę Mroczkowską oraz Radosława Nowaka z GCPU. Następnie zaprezentują się ambasadorowie kampanii. Specjalny udział popularnego aktora teatralnego i filmowego Borysa Szyca.

Patronat medialny nad całym wydarzeniem objął portal trojmiasto.pl., który zaprasza do specjalnie utworzonej strefy dla młodzieży.  

Dalsze spotkanie będzie już zdecydowanie mniej formalna, a w programie aż 10 warsztatów tematycznych. Które poprowadzą nasi Ambasadorzy i goście:

  • Maciej „Gleba” Florek – warsztaty taneczne
  • MAJA trener personalny– aktywne warsztaty „Zdrowa sylwetka”
  • Viola Urban – dietetyk, blogerka- o modach żywieniowych, o dietach „cud” i o tym co jeść, by czuć się dobrze i być zdrowym
  • Karolina Ponzo - podróżniczka, blogerka – o podróżach, które wcale nie muszą być bardzo kosztowne
  • Bębny- spotkanie z djembe, podczas których młodzież będzie miała możliwość spróbowania swoich sił w tworzeniu afrykańskich rytmów
  • Dominika Hamziuk – Make – up artist – o sztuce wizażu, nowych trendach w makijażu i o kosmetykach odpowiednich dla młodej cery
  • Patrik Heliosz – fotograf – warsztaty z fotografii w mediach społecznościowych, co jest chodliwe, jak dobrze wybrać temat i zrobić zdjęcie
  • Mikołaj Walczyk- nauczyciel- warsztaty fotograficzne
  • Marta Wypych- psycholog- warsztaty "Mój przyjaciel pies"- o tym jak rozumieć język psów i jak z nimi współpracować
  • Paulina Siekierska - Psycholog i nauczyciel psychologii oraz angielskiego- warsztaty „Mindfulness – o pełniejszym dostrzeganiu teraźniejszości i lepszym zrozumieniu siebie"

Więcej o akcji #emocjeprocentuja oraz profilaktyce uzależnień znajdą Państwo na: @MlodoscBezProcentow

„Młodość bez procentów" od 2002 r. jest społeczną kampanią informacyjno - edukacyjną  Miasta Gdańska prowadzoną przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Celem kampanii jest edukacja młodzieży niepełnoletniej  z zakresu działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm oraz możliwości korzystania z ciekawych form spędzania czasu wolnego (np. takich jak pasje zainteresowania, czyli  alternatywne zachowania), a także edukacja osób dorosłych w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. W celu ograniczenie dostępności alkoholu dla osób niepełnoletnich.


Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31