Opis kampanii

„Kieruj bez procentów” jest kampanią społeczną realizowaną od 2004 roku przez Miasto Gdańsk z inicjatywy Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień we współpracy z policją oraz innymi partnerami społecznymi, objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Kampania przez osiem lat dofinansowywana była z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Zachowań Aspołecznych „Razem Bezpieczniej”. W ogólnopolskim Konkursie Inicjatyw „Orlen. Bezpieczne Drogi 2007” kampania otrzymała I nagrodę w kategorii inicjatyw o zasięgu regionalnym oraz w kolejnych ośmiu latach (2008–2016) była dofinansowana przez MSWiA w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. W 2012 roku „Kieruj bez procentów” zostało wpisane do Banku Dobrych Praktyk tego programu, w 2013 roku GCPU za realizację kampanii otrzymało tytuł Lidera programu „Razem Bezpieczniej”, a w roku 2014 otrzymało wyróżnienie w konkursie Wojewody Pomorskiego „Na Drodze do Bezpieczeństwa”.

Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, głównie poprzez zmianę postaw społecznych wobec picia alkoholu przez kierowców. Ideą propagowaną przez realizatorów kampanii jest całkowita trzeźwość osób prowadzących pojazdy. Innym ważnym celem, który stawiają sobie realizatorzy kampanii jest rozpowszechnienie wśród mieszkańców zasad właściwego postępowania w sytuacjach wypadków drogowych i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Osiągnięciu założonych celów służą liczne i różnorodne działania, od warsztatów edukacyjnych prowadzonych w szkołach średnich i ośrodkach szkolenia kierowców, konferencji szkoleniowych, kolportażu specjalnie przygotowanych materiałów informacyjno-edukacyjnych, po imprezy masowe czy akcje internetowe oraz szeroka współpraca.

W ciągu ostatnich lat trwania kampanii współpracowaliśmy z samorządami 15 miast województwa pomorskiego oraz z wieloletnimi partnerami między innymi Pomorską i Miejską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendą Wojewódzką i Miejską Policji i Fundacją „Krzyś” z Warszawy oraz Radiem Gdańsk, Radiem Plus oraz Pomorska TV.

Kampania ma także swoich ambasadorów, których autorytet daje duże wsparcie w pracy z młodymi ludźmi. Od lat współpracują z nami: Agnieszka Rylik – mistrzyni świata w boksie, Paweł Stefanicki – mistrz polski w rajdach samochodowych oraz Maciej „Gleba” Florek – juror w programie „You Can Dance”.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na Facebooku „Kieruj bez procentów”

 facebook.com/KierujBezProcentow

Działania zrealizowane w 2016:

  • przygotowanie pakietów materiałów kampanijnych: notatniki, zeszyty, naklejki etc.

  • realizacja warsztatów „Trzeźwa Jazda” w szkołach ponadgimnazjalnych

  • opracowanie poradnika szkoleniowego dla nauczycieli nt. prowadzenia warsztatów „Trzeźwa jazda”

  • realizacja happeningów: „Baw się dobrze, wracaj bezpiecznie” oraz „Europejska Noc bez Wypadku”

  • nagranie spotu kampanijnego, przestrzegającego przed prowadzeniem samochodu na tzw. „kacu”

  • kampania radiowa w Radio Plus i Radio Gdańsk


Życzymy bezpiecznej jazdy, rozwagi na drodze i trzeźwości za kierownicą.


Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31