Szkolenie „Profilaktyka uzależnień osób z niepełnosprawnością intelektualną”

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień i Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA zapraszają na szkolenie „Profilaktyka uzależnień osób z niepełnosprawnością intelektualną”, które odbędzie się w dniach 3-4.10.2019 r. w godz. 9.00-15.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Chopina 42 w Gdańsku.

W szkoleniu mogą wziąć udział: oligofrenopedagodzy, pedagodzy, psycholodzy, specjaliści pracujący  z rodzinami osób niepełnosprawnych intelektualnie, pracownicy wspierający osoby niepełnosprawne intelektualnie (rodzice, nauczyciele ze szkół specjalnych, terapeuci zajęciowi, pracownicy MOPR, asystenci rodziny, pracownicy Środowiskowych Domów Samopomocy, opiekunowie mieszkań chronionych, przedstawiciele NGO`s), pracujący na terenie Gdańska.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania  TUTAJ

Zapisy na szkolenie mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie zorganizowane jest ze środków Miasta Gdańska w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Zdrowia.

WYKŁADY I WARSZTATY

 • Podstawy wiedzy na temat procesów uzależnienia się od substancji psychoaktywnych i od czynności (tzw. Uzależnienia behawioralne)
 • Funkcjonowanie rodziny/ bliskich osób uzależnionych – o rodzinie w kryzysie i o tzw. współuzależnieniu.
 • Opracowanie wytycznych/ wskazówek dla instytucji/ placówek wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną, dotyczących tworzenia programów/ oddziaływań profilaktyki uzależnień kierowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich bliskich.

Program szkolenia

3 PAŹDZIERNIKA 2019 (czwartek) w godzinach 9.00-15.00

 • Zagrożenia wynikające z używania poszczególnych substancji psychoaktywnych
 • omówienie specyfiki uzależniania się od czynności/ uzależnień behawioralnych
 • bio-psycho-społeczne czynniki będące podstawą procesów rozwijania się uzależnienia, czynniki ryzyka vs czynniki chroniące
 • analiza procesu uzależniania się, psychologiczne funkcjonowanie osoby uzależnionej
 • specyfika funkcjonowania osób z tzw. „podwójną diagnozą” – jednoczesne występowanie uzależnienia i innych zaburzeń/ chorób psychicznych.

4 PAŹDZIERNIKA 2019 (piątek) w godzinach 9.00-15.00

 • Co działa profilaktycznie? Strategie i metody profilaktyczne
 • Standardy projektowania programów profilaktyki uzależnień
 • Analiza „dobrych praktyk” – rekomendowane programy profilaktyki uzależnień

 

Obowiązek informacyjny

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.) informuje się, iż:

 • Administratorami Pani/Pana danych osobowych są organizatorzy szkolenia tj.:

- Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień

 1. Dyrekcyjna 5, 80-852 Gdańsk, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  tel: 58 320 02 56

- Fundacja  Oparcia  Społecznego  Aleksandry  FOSA 
- ul. F. Chopina 42, 80-268 Gdańsk, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- tel. 58 344 96 00

 • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO w celu organizacji szkolenia „Profilaktyka uzależnień  osób   z niepełnosprawnością   intelektualną”. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych są podmioty uczestniczące w procesie rejestracji na szkolenie;
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez 25 lat zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt obowiązującym w GCPU;
 • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu;
 • Posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do zarejestrowania się na szkolenie „Profilaktyka uzależnień  osób   z niepełnosprawnością   intelektualną”.

 

 

Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Październik 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31