Szkolenie : Jak pracować z osobami z syndromem DDA?

Informujemy, że w dniach 8 i 29 czerwca 2018 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla pracowników socjalnych, asystentów rodzin, psychologów, pedagogów, psychoterapeutów pracujących w Gdańsku pt: "Dorosłe Dzieci Alkoholików – jak pracować, żeby rozumieć, nie etykietować?".

Szkolenie poprowadzi Anna Jarząbek - psycholog, specjalista terapii uzależnień, od 15 lat pracująca z osobami z rodzin z problemem uzależnienia od alkoholu. Szkolenie realizowane na zlecenie Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Zdrowia.

Miejsce szkolenia:

Europejskie Centrum Solidarności, Pl. Solidarności 1, Gdańsk,
s. 3.19, III piętro
 
Nabór do grupy czerwcowej jest już zakończony. Chętnych zapraszamy do drugiej grupy, która będzie miała zajęcia w październiku 2018 r.
 
Informacje i zgłoszenia u osoby prowadzącej szkolenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
( Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej Gdańsk)
 
Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy, kompetencji i umiejętności komunikacyjnych specjalistów pracujących z osobami z syndromem DDA. Z szacunków Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wynika, iż Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) stanowią około 40 proc. dorosłej populacji Polaków. Trudne doświadczenia bycia dzieckiem pijącego rodzica, pozostawiają w psychice dziecka trwałe ślady, które determinują uczucia, myśli i zachowanie nawet w jego dorosłym już życiu, rozszerzając się także na kontakty pozarodzinne. Ślady te tworzą tzw. syndrom DDA - specyficzną konstrukcję psychiczną, powodującą problemy w funkcjonowaniu psychicznym i społecznym dorosłego dziecka alkoholika.Dlatego DDA potrzebują specyficznej pomocy, zrozumienia, a nie etykietowania, pomocy ukierunkowanej na zmianę stosunku do samego siebie, zaakceptowanie i rozstanie się z dzieciństwem, skuteczne i konstruktywne rozwiązywanie problemów w obecnym życiu.
Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29