Po konferencji "Skuteczne działania profilaktyczne w środowisku lokalnym"

W dniach 16-17.10.2017 odbyła się w Gdańsku konferencja „Skuteczne działania profilaktyczne w środowisku lokalnym”. Podczas  wykładów w pierwszym dniu uczestnicy mieli okazję poznać założenia kampanii społecznych realizowanych przez GCPU oraz wspólnie zastanowić się nad tym w jaki sposób zaangażować młodzież w tworzenie profilaktycznych kampanii adresowanych do ich grupy wiekowej. Radosław Nowak – kierownik działu profilaktyki GCPU oraz Joanna Kaszubowska i Julia Bąkowska z firmy Club PR & Marketing omówili narzędzia i dobre praktyki w realizacji kampanii społecznych. Swoim doświadczeniem we współpracy z młodzieżą i podejmowaniem działań w mediach społecznościowych i telewizyjnych podzielił się Maciej „Gleba „ Florek ambasador kampanii „Młodość bez procentów”. Uczestnicy zostali  zachęceni do zapoznania się z materiałami kampanii w na portalu Facebook   https://www.facebook.com/MlodoscBezProcentow/ oraz pod #emocjeprocentuja .

 

 

Drugi dzień konferencji poświęcony był na prezentację współczesnych trendów w profilaktyce uzależnień. Dr Marcin Sochocki – dyrektor Ośrodka Badawczego „Monar” zaprezentował również „Przepis” na skuteczny program profilaktyczny. Poruszył zagadnienia związane z oparciem programu na strategiach o potwierdzonej skuteczności oraz omówił założenia ewaluacji, w szczególności ewaluację procesu.

Anna Rejkowska – specjalista profilaktyki w GCPU zaprezentowała działania profilaktyczne obecnie realizowane przez GCPU. Natomiast Joanna Czechowska – specjalista terapii uzależnień, pracująca w Ośrodku „Monar” dla Młodzieży omówiła metodę pracy z młodzieżą „outdoor education”, nazywaną w Polsce „pedagogiką przyrody”.

Mamy nadzieję, że tematyka konferencji przyczyniła się do podjęcia refleksji przez realizatorów działań profilaktycznych i podniesie jakość podejmowanych przez nich projektów profilaktycznych w środowisku lokalnym z wykorzystaniem pomysłów młodzieży i ich aktywnego zaangażowania się .

Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Luty 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29